Sacred

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Trpaslík


Trpaslík


Trpaslíci jsou téměř vyhynulý národ.Za svých časů velmi mocní,žili v dolech Menelgond spolu s dalšími rasami.
Za jejich vyhynutí mohl Anducar,o hrůzách jenž jim prováděl praví například svitek Do Hlubin smrti. Trpaslíci jsou takoví,jaké byste čekali.Malí, vousatí, nenosejí nákoleníky,ale podobně jako serafové nosí
unikátní věc,zatímco u serafů jsou to křídla,a trpaslíci nosí dělo.
Trpaslík v Sacred také používá pro fantasy neobvyklé renesanční zbraně,od mušket pře pistole po pušky. Tyto zbraně nejsou špatné,jsou však o poznání horší od masivních seker a kladiv,které typický trpaslík používá. Může vzít do ruky také meč,ba dokonce se může v umění meče vytrénovat,ale je to silně nedoporučeno.
K dělu bych se rád ještě vrátil,protože není jen na ochranu,trpaslík s ním může přímo vystřelit (zpětný ráz v tomto případě neexistuje),může vystřelit z kanónu granáty(nadělá paseku), nebo dokáže podpálit nepřátele (což se osvědčilo).Tyto a ještě další techniky se řadí do trpasličí technologie,což je jedno ze zaměření trpaslíka.
Třeba trpasličí brnění poskytuje odolnost proti ohni, nebo chamtivost se dá znázornit tak,že nějaký trpaslík přijde k nepříteli slabšímu, použije chamtivost,jeho obranyschopnost se podstatně sníží a šance na lepší předměty zvýší,takže je zde jistá možnost že padne něco s(v)etového.
Našlápne miny po výše zmíněném asi málokoho překvapí,schopnost zahrabat se coby aura nemůže chybět. Závěrem je zde trpasličí ocel, po které bude zbraň trpaslíka žhnout.
Silně to snižuje fyzické resistence nepřátel. Efekt časem slábne.


Trpaslík se také může vydat cestou trpasličí tradice,tedy bojové,což zahrnuje obvyklá bojová komba
pro většinu postav.Jak těžký úder,útok a vícenásobný zásah fungují s pořádným kladivem,tak s renesanční zbraní,většinou je efekt podobný,možná až na tvrdý zásah kde kladivo prostě dá "pecku",což znamená zvýšené poškození,zatímco se zbraní kulka prostě proletí libovolným množstvím nepřátel a zanechá poškození.Pak jsou zde techniky,které mohou být prováděny jen obouruční zbraní.
Již z názvu vypovídá,že Válečný křik zvyšuje útok a obranu,dále je zde Odraz,při němž trpaslík odhodí oponenta a dá mu něco poškození.Bitevní ráže je aura,která se snižuje,pokud trpaslík nebojuje.
Vehemence(anglický název,ale česky by se dalo říci stejně) je útok více úderů,při obklíčení užitečný.A trpaslík jako takový? No, lehce netradiční ohledně renesančních zbraní, jinak takový, jak byste čekali. Nejlépe mu sedí kladivo,sekera,v obojích případech obouruční, vypomáhá si dělem,se kterým provádí zajímavé útoky.Schopnost hamižnost je užitečná při vyšších úrovních se opravdu vyplatí. Nevýhodou pro někoho je neschopnost používání luku,neschopnost používání koně a relativní pomalost. Trpaslík není postava pro všechny,někteří raději sáhnou po gladiátorovi ohledně boje,ale faktem je, že trpaslík je jiný a musí se na něj lehce zvyknout. Obecně mohu trpaslíka doporučit,určitě se z něj dá vypracovat mlýnek na maso a pokud překousnete jeho nevýhody,dočkáte se požitku z dobrého hraní.


25.05.2008 19:29:52 | Autor: Řehik 12 Borec 12 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se