Sacred

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Lesní Elfka


Lesní Elfka


Úvodem musím říci,že lesní elfka je ryze střelecký charakter,i když pro ni existují i unikátní zbraně na blízko, NE, prostě se nevyplatí jí něco takového do ruky dávat,i když existuje spousta maniaků,kteří si elfku spletli s gladiátorem.I když existuje případ,kdy je trochu přijatelné, když dáte elfce do ruky něco na blízko a sice případ elfky zaměřené na magii,ale přesto je to extrém, navíc na rozdíl od jiných postav,se skoro vždy vyplatí mít elfku univerzální.
Lesní elfka disponuje různorodými bojovými schopnosti a to nejen těmi, které se provádějí pomocí luku. Má k dispozici například prorážející šíp, proletíc nepřítelem, aby zasáhl dalšího. Vícenásobná střela, stejně jako vícenásobný zásah, vystřelí několik střel, ale narozdíl od vícenásobného zásahu, střely obletují protivníka dalších 20 sekund a po těch 20 sekund ho zraňují. Odražející šíp na nějakou chvíli doslova přikove protivníka k zemi, což není zvlášť efektivní proti skupině, ale vyplatí se na jednoho silného protivníka. Explozivní šíp mluví sám za sebe,nejenže explozivní síla sama o sobě dost velká zasáhne nepřítele,ale i více nepřátel.
Elfka je také zdatnou šamankou a má v rukávu pár triků. Některé jsou dost náročné na úroveň, třeba je udržovat na stejné úrovni jako úroveň nepřátel. Třeba kouzlo přeměna, které může proměnit řadové nepřítele v obyčejná zvířata na krátkou dobu, musí mít lepší úroveň. (zde by mohla fungovat určitá strategie v multiplayeru, elfka nepřátele promění a upírka, pokud má na to správný meč,je dorazí).N ebo trnový keř, který rovněž jen řadové nepřátele spoutá na krátkou dobu, potřebuje značné množství run. Je zde jisté povšimnutí, že obě kouzla mají pokročilejší následky. Eflka může některými kouzly posílit sebe nebo své spolubojovníky. Kouzlo rychlý jako blesk mluví samo za sebe, ale kdyby někdo přece jen nepochopil, tak zvyšuje rychlost jak pohybu, tak boje. Zotavení nejen dokáže dobře léčit, ale také může odstranit účinky jedu.
A samozřejmě nemůže nakonec chybět pár triků ofensivní povahy.
Zde dominuje volání předků, které způsobuje dobré poškození, které je fyzické i magické, za oboustrannost velké plus. Další dvě kouzla jsou hlavně jedového rázu, Trnový keř chce vyšší úroveň, aby za něco stál, naproti tomu jedové výhonky jsou účinné i od začátku, navíc působí i trochu magicky. A opravdu na závěr zde máme unikátní kouzlo, přivolání jednorožce, který je zejména na vyšší úrovni dobrý a vytrvalý společník.
Elfové jako takoví jsou poměrně plaší, nedávají o sobě moc vědět, v historii nehrají zas tak významnou roli, kromě odtržení temných elfů. I svoji měsíční magii (magie lesní elfky) si pěčlivě hlídají, jak je vidět,jen v málo nebo dokonce žádných svitcích každému znamých o ní není zmíněno. Elf je, ač se to může jevit jako jedno z největších fantasy cliché, ja opak trpaslíka, ovšem v Ancarii nepanovala mezi nimi rivalita, protože elfové, stejně jako všichni ostatní, věděli o trpaslících jen málo. Asi nejvíce elfů sídli v lese Tyr-Fasul.

Závěr pro elfku je jasnější než u jakékoli postavy, jediný ryzí střelecký charakter ve hře, navíc vyvážený a povedený, takže hráči které (imaginárně) svrbí tetiva na prstech a kteří vždy šáhnou po střeleckém charakteru, nejspíš tohle ani nedočtou. Ovšem lesní elfka může padnout skoro každému, koho zrovna nenapadne dát jí dva metry dlouhou sekeru, a navíc hraní je s ní celkem jednoduché,ve skupině hráčů je to ještě snazší. Takže zaujalo a pokud ne....no tak prostě ne, vkus je vkus, a říká se proti gustu žádný dišputát.

25.05.2008 19:32:59 | Autor: Řehik 12 Borec 12 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se